Móda

Pánské ponožky

Myslíte si, že nejste bohatí? Pokud máte ponožky, potom podle měřítek vrcholného středověku jste doslova za vodou. Pánské ponožky jsou známé již z hluboké minulosti, kdy stejně jako dnes sloužily především pro to, abyste si udrželi nohy v teple. Klid už si k nim musíte pořídit sami.

Více

Předchůdcem ponožek byly tzv. onuce, které se skládaly z plátna, které se omotávalo kolem nohy a simulovalo tak ponožku. Samozřejmě se ale nosily jenom v chladnější části roku, kdy bylo potřeba udržet nohy v teplu a suchu. Dnes nosíme ponožky během celého roku, i když na každé období jsou vhodnější jiné. Na jaro a léto si vystačíte s tenkými kotníčkovými ponožkami, které jsou velmi nízké a v botách nejsou skoro vidět, zatímco na podzim a v zimě se vám budou spíše hodit teplejší vysoké ponožky ze silnějšího materiálu.

Speciální ponožky v podstatě už podkolenky jsou potom určeny například na lyžování. Ty sahají přibližně délky po kolena, jak již název napovídá.

Pánské ponožky s barvami i bez

U mužů jsou obecně mnohem oblíbenější tenké, ale zato vysoké ponožky. Mnohem pohodlnější jsou pro ně ponožky dosahující délky zhruba do poloviny lýtek, které jsou z tenkého materiálu. Takové ponožky jsou vhodné naprosto na jakoukoliv aktivitu. Díky vysokému lemu neklouzají dolů, naopak pěkně na noze drží, aniž by musely mít nějak silný lem, který by nohu škrtil.

Takže kromě praktické stránky jsou také velmi pohodlné. Pro každodenní nošení například do práce nebo do společnosti je nutné zohledňovat barvu pánských ponožek – nejvhodnější a nejpraktičtější je určitě černá, na které není v podstatě nic vidět a přitom sama není v podstatě vidět. Oproti například barevným ponožkám, které si můžete oblékat jako protest proti obyčejným černým ponožkám. Pánské barevné a vzorované ponožky nabízejí mnoho možností, jak můžete dát najevo, co si doopravdy myslíte. Popřípadě s nimi snadno můžete rozveselit svůj každý den.

168
660
Ve slevě
Ne
  •  Ano
  •  Ne
Obchod
Vše
  • Vše
  • different.cz
  • zoot.cz