Móda

Pánské džíny

Původně to měla být hrubé pevné kalhoty určené pro zlatokopy a další těžce pracující muže, ale stal se z nich fenomén a prakticky nejoblíbenější kousek mezi kalhoty. Džíny nebo prostě a jednoduše rifle opravdu za sebou takovou minulost mají. Původně pracovní kalhoty si dokázaly snadno podmanit celý svět a dnes je nosí téměř každý.

Více

I vy jistě už máte několik modelů ve svém šatníku. Pánských džín ale není nikdy dost, protože tyto kalhoty představují top mezi oblečením. Nosí se do práce, nosí se do školy, nosí se na schůzky, nosí se na volnočasové aktivity, nosí se dokonce i na některé sportovní aktivity. Džíny jsou zkrátka základním stavením kamenem většiny outfitů, jsou totiž pohodlné a snadno se k nim cokoliv sladí. Jejich název džíny je odvozen od modré barvy, která je pro ně tak typická. Kromě označení džíny je ale lze najít i pod pojmem „texasky“, což odkazuje na kovboje z Texasu, kteří si je ke konci první světové války tolik oblíbili.

Rifle a jejich střihy

V posledních letech se s džínami hodně experimentovalo, konkrétně s jejich střihem, proto dnes můžete na trhu najít tolik různých typů a tvarů kalhot. Pánské džíny se ale se svými vlastnostmi často schovávají pod cizími názvy, které mohou působit, že jsou jenom pro zasvěcené. Abyste si je nemuseli všechny zkoušet, abyste poznali, které kalhoty jsou jaké, trochu se na jejich názvy podíváme. Takže pokud hledáte klasické pánské džíny, najdete je pod pojmem straight. Takové džíny jsou prostě klasické, mají střední pas, který vám bude sedět na bocích a nohavice jako tunel stejně široké.

Jinak je tomu u skinny džín, které jsou ale oblíbené především u mladší generace, neboť silně obtahují postavu a celkově mají velmi úzké nohavice. Ne tak přítulné jsou potom slim fit pánské džíny, které sice taky mají ve vínku úzký střih, ale nohavice mají trochu širší. V takových kalhotách vám vyniknou více boky, na kterých dobře drží. Ještě o trochu méně ubráno u regular fit pánských džín, které jsou přes stehna trochu širší a potom se ke kotníkům trochu zužují.

Pánské džíny podle barvy

Klasickou barvou džín je samozřejmě modrá, kterou na ni uvidíte nejčastěji. Stejně jako má ale padesát odstínů šedá, tak nejinak je tomu i u zmíněné modré. Klasická modrá je vhodná především pro neformální příležitosti, pro příležitosti, kdy se tolik nehledí na etiku. Taková modrá je totiž celkem dost výrazná a upoutává na první pohled. Pokud tedy chcete vyrazit v džínách i někam jinam, než jenom za zábavou do města, doporučujeme tmavší modrou, která působí mnohem více společensky.

Tmavě modré džíny v některých méně formálních situacích mohou dokonce nahradit společenské kalhoty. Obzvlášť v případě, když si k nim vezmete pánskou košili nebo elegantní klasický svetr. A podobně to platí i v případě černých pánských džín, které lze využít i na takové společenské události, jako jsou oslavy narozenin, pracovní porady nebo zkoušky.

Pánské džíny podle stylu

Samy za sebe rozhodně mluví roztrhané džíny, které jsou v poslední době opravdu v módě. Pánské roztrhané džíny má v oblibě hlavně mladá generace, která do nich promítá své buřičství a touhu po vlastní cestě. Stejně transparentně působí také plísňové džíny či rozdrbané varianty kalhot, které jsou ale mnohem praktičtější z hlediska menší tepelné ztráty. To oceníte v zimním období. Pro volnočasové aktivity a nezávazná setkání jsou rovněž vhodné džíny se záplatami, ve kterých nelze podnikat nic společensky důležitého. Na takového lepší akce je nutné vytáhnout džíny v celku, které ale nebudou mít nijak výrazné kapsy. Ano, pokud chcete hlídat styl svých džín, musíte se zaměřit také na podobu kapes, které kalhoty mají.

preloader
Černé džíny ONLY &...
1 459 Kč
1 619 Kč
Modré džíny Jack &...
1 459 Kč
1 619 Kč