Móda

Dámská trička

Klasické tričko spadá do kategorie méně formálních svršků, a právě v tom spočívá jeho praktičnost a velké možnosti využití. Dámské tričko jako takové se nejčastěji sestává z krátkých rukávů a jednoduchého střihu s kulatým menším výstřihem, přičemž právě tyto charakteristické znaky z něho dělají základní stavební kámen mezi oblečením.

Více

Tričko si lze obléknout, ať už vyrážíte téměř kamkoliv, protože se hodí jako na každodenní nošení, sport, tak na náročnější činnosti a obléknout si ho lze jak ke kalhotám, tak k sukni, legínám nebo třeba kraťasům. Trička mají ale rovněž osobitý styl, který jim dává především jejich barevné provedení, které může být navíc doplněno potiskem jakéhokoliv charakteru. Potisky jsou na trička aplikována například potiskem, vyšíváním či ruční malbou.

Takto upravit tričko si lze i v pohodlí svého domova a tedy i podle svého vkusu. I když jsou tedy dámská trička nejjednodušším kouskem oblečení, zároveň jsou tím nejdůmyslnějším.

Styl dámského trička

Dámské tričko lze nosit během celého roku, neboť se prodává v provedení s dlouhým, tříčtvrtečním nebo krátkým rukávem. Volbu trička podle délky rukávu uzpůsobte podle ročního období. Podobně také délku celkového trička, které může v extrémním případě končit i těsně nad pupíkem, v opačném případě zhruba pod zadečkem. Délka má rovněž vliv na styl trička, takže to při vybírání nepodceňujte.

Otázkou je u dámského trička také již zmíněný výstřih, který nejčastěji bývá kulatý, ale lze pořídit i tričko s výstřihem do V, který odhaluje více z poprsí. Opačným případem jsou potom dámská trička s límečkem, která lze zapnout až těsně ke krku. Při výběru materiálu pro tričko, je nejvhodnější sáhnout po bavlněném, ovšem v případě, že chcete tričko elegantnější, hledejte krajku nebo satén. Na sportování jsou potom určena funkční trička ze speciálního materiálu, který pohlcuje a odvádí spolehlivě pot.

preloader