Móda

Pánské košile

Naléhavě potřebujete být za gentlemana ve slušivém ohozu, takže sáhnete do skříně a co z ní vyndáte, aby tomu tak bylo? Samozřejmě elegantní pánskou košili, kterou necháte mluvit za sebe sama nebo si k ní přiobléknete ještě oblek.

Více

Pánské košile jsou základním stavebním kamenem pro muže s vybraným vkusem, neboť šíře jejich využitelnosti je téměř nezměrná. A právě díky této univerzálnosti a praktičnosti obecně jsou pánské košile velmi oblíbeným artiklem moderního muže. Pánské košile se obvykle skládají z límce, rukávů, poté základního „těla“, které se zapíná na jednu řadu knoflíků. Některé košile mohou mít ještě menší kapsičku v horní části, přičemž tato klopa se nejčastěji používá na doplnění obleku květinou nebo v ní lze nosit například propisky. Nebývá ale příliš často součástí.

Pánské košile jsou zkrátka a dobře oblečení vhodné jako přísada do mnoha outfitů pro nejrůznější typy příležitostí.

Pánská košile podle střihu

Jelikož košile se obvykle nosí dost na tělo, je potřeba vybrat takový střih, který vám bude ve všech ohledech sedět. Pro zvýraznění vaše těla a vyrýsování svalů jsou vhodné pánské košile slim fit, které mají opravdu úzký střih. Jsou vhodné ale jenom pro některé události, především pro setkání neformálního charakteru. Rovněž se v nich nedá pohodlně dělat moc věcí, například v případě nějaké namáhavější pohybové aktivity by vám mohla jejich úzkost vadit. Pro takové případy jsou lepší pánské košile regular fit, které mají klasický střih.

To znamená, že zatímco vrchní část košile víceméně doléhá na tělo, zbytek jde volně podél. Regulérní střih pánské košile je vhodný především pro situace, kdy víte, že v košili musíte vydržet déle. V pánské košili regular fit zvládnete téměř všechno. Dalším aspektem ohledně střihu u pánské košile je délka rukávů. Rukávy u košile mohou být dlouhé, které jsou mnohem reprezentativnější, než košile s krátkým rukávem.

Pánská košile podle materiálu

Abyste se v pánské košili dobře cítili, musíte zohlednit také materiál, ze kterého je košile vyrobena. Na prvních příčkách rozhodně zůstává bavlna jako perfektní materiál, který odvádí spolehlivě pot a na kůži je velmi příjemný. V košili z bavlny ale může být trochu tepleji a navíc se její vzhled bez péče vcelku rychle kazí, neboť košile žmolkovatí.

Kromě bavlny je rovněž oblíbené hedvábí, které vyvolává nejen na pohled ale také na dotek pocit exkluzivity. Na dotek je hedvábí opravdu jemné a na kůži může mírně chladit. Naopak zahřát vás může snadno pánská flanelová košile, které se hodí především pro zimní období. Flanel je pevnější hřejivý materiál, který vás spolehlivě ochrání před zimou.

Všechny tyto typy pánských košil se ale musí žehlit. Pro usnadnění práce sobě nebo drahé polovičce si tedy můžete zakoupit pánskou košili ze speciálního materiálu, která se nemačká, a proto ji není nutné po vyprání žehlit.

Pánská košile podle příležitosti

Pánské košile jsou samy o sobě velmi elegantní a stylové, přesto jsou ale některé druhy vhodnější pro určité věci než jiné. Například klasické jednobarevné pánské košile jsou téměř jediné vhodné pro doplnění pánského obleku, aby vše vypadalo společensky reprezentativně. Pánské košile s jemnými vzory se hodí i pro samostatné nošení jenom ke společenským kalhotám nebo klidně i k nespolečenským džínám. K nim budou ladit i košile s výraznějšími motivy nebo na první pohled zajímavějšími barvami.

V takových lze vyrazit do práce nebo na pohovor, na rande, do školy či na nějaké setkání. Speciálním druhem pánské košile je polokošile, která se vyvinula z oblečení pro tenisty. Vypadá sice jako klasické tričko, ale v horní části má límeček a jeden nebo dva knoflíčky na zapínání. Tato košile se hodí pro volnočasové aktivity nebo na sport.

preloader