Móda

Halenky

Nejčastějším outfitem, který na sebe žena bere, je jistě elegantního až společenského charakteru. Právě pro tento druh oděvu jsou vhodné halenky, které splňují všechny předpoklady, jako je prostost, vkusnost, pohodlnost a praktičnost. Halenky jsou vybraným kouskem šatníku každé ženy, neboť jsou vhodné především pro akce a případy formálnějšího rázu.

Více

Někdy svým střihem mohou halenky připomínat košile, ale i přes tuto podobnost, si zachovávají jistý punc uhlazenosti. Dále lze za halenku do jisté míry označit blůzu nebo tuniku, ovšem v jejich elegantnější podobě. Aby bylo zachováno dekorum, stačí halenku nosit k džínám nebo jednoduchým kalhotám, pouze v případě ryze formální události je vhodné si k halence obléci společenské kalhoty nebo pouzdrovou sukni. Výhodou dámské halenky je, že i přes svůj vybraný vzhled a dokonalý střih ji lze nosit každodenně, a tak ji plně využít.

Střih a tvar dámských halenek

Dámské halenky se vyznačují volnějším střihem, který vyhovuje každé postavě. V záhybech vzdušných halenek se dají totiž schovat lecjaké nedokonalosti postavy, aniž by to vypadalo nápadně. Právě pro svou prostornost jsou oblíbeným kouskem pro těhotné ženy, jimž se do nich spolehlivě vejde velké těhotenské bříško. Dalším nápadným znakem dámských halenek je malý nebo zcela chybějící výstřih. Jelikož halenky jsou řazeny mezi oblečení společenského a elegantního charakteru, příliš velký výstřih by byl na překážku.

Nejčastěji se setkáte s kulatým „výstřihem“ končícím těsně u klíčních kostí, neodhaluje tedy moc, ale přesto alespoň něco. Délka dámských halenek je víceméně jednotná, pohybuje se přibližně v oblasti pasu. Volnější a neformálnější halenky ovšem mohou být delší a lze si je tak vzít například k legínám.

Osobitost halenek

Halenky představují velmi široký pojem, který lze členit hned do několika podkategorií. Jejich dělení lze začít u délky rukávů, které mohou být krátké, dlouhé nebo žádné. Obecně v tomto případě platí, že čím formálnější akce, tím delší rukáv u halenky.

Dlouhé rukávy jsou tedy vhodné na pracovní schůzky a obchodní jednání, krátké lze užít na každodenní nošení v místech, kde platí dress code, kdežto halenky bez rukávů jsou vhodné na venkovní akce či společenské setkání s přáteli. Jistým aspektem při výběru halenky je také její zdobnost. Některé mohou být typické už pouze svým materiálem, jako jsou například halenky krajkové nebo saténové, potom se ale může jednat třeba o řasení, prošívání, knoflíky nebo volánky. Další podkategorií u dámských halenek by mohla představovat barva tohoto kousku oblečení.

Pro svou eleganci a praktické využití mají ale spíše nevýrazné barvy, jako je například krémová, bílá, černá, tmavě modrá nebo třeba meruňková. Neutrálnost dodává halence větší možnosti pro nošení.

preloader