Móda

Dámské topy

V dámských šatnících se velmi často setkávám s nepříjemným jevem – konkrétně se jedná o černou díru, která vždy pozře všechno skvělé oblečení ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebujeme. Ženám sice ve skříních zůstávají plné poličky, ale najít v nich nějaký univerzální kousek oblečení, který by už nemusely složitě ladit se zbytkem outfitu, ale padl ke každému zvolnému spodku.

Více

Ať už by se jednalo o kalhoty, sukni nebo kraťasy všech stylů, je prostě nemožné. Tedy pouze v případě, že na oněch poličkách najdete alespoň jeden dámský top. Dámské topy jsou opravdu V.I.P., top mezi všemi dámskými svršky, protože je snadno obléknete kdykoliv a vyrazit v něm můžete téměř kamkoliv. Jsou stylové a trendy, přičemž se prodávají v mnoha barevných i střihových variacích, takže mezi nimi jistě najdete takový, který odpovídá přesně vašim požadavkům.

 • Krátký,
 • dlouhý,
 • s rukávem,
 • bez něho,
 • na ramínka,
 • bez nich,
 • jednobarevný nebo
 • duhový,
 • elegantní,
 • rebelský,
 • jednoduchý,
 • vyzývavý,…

Navolte si svůj vlastní dámský top.

Vyberte si ramínka

Dámské topy na vašem těle mohou držet různými způsoby. Základem jsou jistě klasická dvě ramínka, která máte na ramenou. Ta mohou být špagetová, tedy tenká a kulatá, nebo tlustší či jednoduchá tenká. Tenká ramínka se hodí spíše pro dámy s menšími rameny, protože širší hrudník by mohla ještě více opticky zvětšovat. Tento druh dámského topu se hodí pro každou příležitost.

Dalším velmi oblíbeným je tubový dámský top, který se vyznačuje tím, že ramínka nemá žádné a na těle tedy drží jenom díky ňadrům a bokům. Vhodnější je tedy pro plnější dámy, které do něho budou mít co dát, neboť obtahuje tělo a zdůrazňuje ženské křivky. Při nošení tubového topu buďte trochu obezřetnější, neboť v některých situacích může působit příliš vyzývavě.

Třetím základním druhem zavazování dámského topu je halter top. Ten má jedno ramínko, jež prochází za krkem a vrací se zpět k přednímu dílu topu. Vzhledově vypadá tento top velmi elegantně, ale při jeho nošení pečlivě zvolte velikost. Při špatné volbě by vám totiž zezadu mohla vykukovat podprsenka. Rovněž výběr tohoto typu dámského topu by měly zvážit ženy s objemnějším poprsím, které by z tohoto zavazování mohlo bolet za krkem.

Vyberte si délku

Dalším aspektem, který si musíte u dámského topu vybrat, je jeho celková délka.

 1. Krátké topy dosahují přibližně délky po pupík a jsou velmi odvážné. Vhodné jsou hlavně pro mladé sebevědomé dívky, které v nich mohou vyrazit ven. Krátké dámské topy se rozhodně nehodí pro konzervativnější ženy, které nerady ukazují bříško. Kromě toho jsou absolutně tabu pro společenské události, tedy i jejich uplatnění je poměrně omezené.
 2. Střední délka dámského topu sahá klasicky do pasu. Hodí se naprosto pro kohokoliv, s jakýmkoliv typem postavy. Zároveň podle stylu je středně dlouhý top vhodný na mnoho událostí společenského i neformálního charakteru.
 3. Třetí možností jsou dámského topy dlouhé. Ty mohou sloužit dvěma způsoby – odvážné dámy je mohou použít jako minišaty, méně odvážnější pouze jako delší top. Dlouhé topy dosahují přibližně délky pod zadeček a užít se tedy dají několika různými způsoby. V případě užití topu jako šatů, se jedná o velmi vyzývavou a sexy možnost, která není vhodná na příliš formální akce. Naproti tomu delší top doplněný kalhotami se hodí i do společnosti.

Vyberte si styl

Dámské topy se vytvářejí v mnoha různých podobách a stylech a záleží na vás, co zrovna potřebujete. Jednoduché dámské topy jsou základem šatníku, snadno je totiž zkombinujete s něčím dalším, zároveň je lze nosit k prostému každodennímu outfitu. V žádném případě s nimi neuděláte chybu.

Pro formální a společenské události je potřeba změnit styl, sáhněte tedy po elegantním dámském topu. Elegantní topy jsou vhodné na akce jako je návštěva divadla, pracovní schůze, první rande, důležitější akce vyžadující jistý dress code. Elegantní dámské topy jsou doplněné zajímavými, ale decentními detaily.

V případě, že potřebujete zaujmout a zanechat určitý dojem, přičemž se nebojíte odhalit trochu kůže, podívejte se po vyzývavém topu. Takový kousek ve vašem šatníku nesmí chybět, pokud se chystáte na rande nebo nějakou párty. Vyzývavé topy mají výraznější barvy a samozřejmě také odhalující střih. Dámské topy nabízejí mnoho možností stylů – koupit můžete také například retro dámský top, který se inspiruje dobami minulými, nebo dále sportovní top, který užijete pro každý sport.

Vyberte si barvu a střih

Roli bude jistě hrát také barva a střih vašeho dámského topu. Ohledně barvy záleží především na vašem výběru, na tom, jaká barva vám sedí, potom na tom, na jakou událost si top chcete vzít. Výraznější barvy, jako je královská modř, červená, kanárkově žlutá nebo trávově zelená jsou vhodné na méně formální příležitosti, kdy jste mezi přáteli nebo rodinou.Zde můžete hýřit barvy dle své volby.

Ani formální události nemusí nutně znamenat pouze černou, ovšem barvy musí mít tlumenější tón, aby se hodily pro danou událost. Zde volte vínovou, popelavě modrou, hnědou nebo kapučínovou. Pro pracovní rozhovor, do práce, do školy, na schůzku si můžete obléknout dámský top pastelových barev. Pro některé akce jsou vhodné i určité zajímavé detaily jako je krajka, řasení nebo průstřihy.

Ohledně střihu se ujistěte, že odpovídá vaší postavě. Některé dámské topy svým střihem upozorňují více na ňadra, což by nebylo vhodné pro dámy, jež je mají menších rozměrů, naopak pro dámy se širokým pasem je lepší neupoutávat pozornost dámskými topy se zúžením v této oblasti.

preloader