Móda

Pánské mikiny

Když končí pracovní doba, končí také pracovní povinnosti a také nutnost oblékat se podle určitých pravidel. Této volnosti je potřeba využít k vašemu pohodlí, proto elegantní svetřík nahraďte pohodlnou mikinou, ve které se toho dá udělat a zažít mnohem více.

Více

Pánské mikiny jsou přímo jako stvořené pro nějakou akci, na rozdíl od svetrů, které jsou vhodnější na společenské události a příležitosti, kde je potřeba se oblékat s určitým ohledem na situaci. Mikinu si snadno nahodíte a můžete podniknout naprosto cokoliv, od sportu po posezení s kamarády, meze se žádné nekladou.

Pánské mikiny jsou totiž spolehlivým společníkem na všechno. Velmi moderní se staly už záhy v devadesátých letech, kdy sem začaly pronikat ze Západu, nejčastěji s velkým obrázkem Mickey Mouse. Tehdy byly považovány především za skvělé oblečení pro mladé a teenagery, dnes jsou to ale plnohodnotné modely, které se hodí i pro dospělé muže ba dokonce pro gentlemany.

Pánské mikiny podle uplatnění

Jak již bylo řečeno, pánská mikina je oblečení do pohody i nepohody, přesto v nich lze najít některé vhodnější pro určité věci. Například takové pánské mikiny na sport se od ostatních mírně odlišují svým designem, který se celý poddává tomu, aby se v nich daly dělat všechny možné pohybové aktivity. Jejich samozřejmou součástí jsou stahovací lemy na rukávech a často také ve spodním lemu. Mívají rovněž pohodlné kapuce, které lze stáhnout šňůrami.

Nebývají z příliš teplého materiálu, abyste se v nich nezapařily, naopak spíše větrají a vzduch propouštějí. Pánské elegantní mikiny jsou dalším listem této kategorie. Svým stylem mohou do jisté míry připomínat svetr, ale nejsou oproti němu pletené. Na těle sedí ale přitom stejně pohodlně a přitom zvládnou i vypadat reprezentativně. Nejčastěji se oblékají přes hlavu a nemají takové vymoženosti, jako je kapuce, šňůrky na stahování, stahovací lemy nebo kapsy.

Pánské mikiny podle upgradů

I když vypadá nějaká pánská mikina stylově, ještě než skončí ve vašem nákupním košíku, byste si měli promyslet pár věcí. Především pro vás bude důležitou otázkou, zda-li má mít vaše mikina kapuci nebo ne. Kapuce je velmi praktickou součástí oblečení a k mikině navíc vypadá velmi dobře. Jistým problémem pro někoho může představovat fakt, že ji v drtivé většině nelze sundat, což znamená, že když máte mikinu s kapucí, už prostě máte napořád mikinu s kapucí. Ta není navíc tolik elegantní, jako když kapuci nemá. Ke kapuci jsou potom vhodné stahovací šňůrky, se kterými lze kapuci zavázat, aby napadala.

Dalším důležitým faktem jsou dále kapsy. K dispozici jsou možné dva druhy upgradů a to klasické kapsy nacházející se po stranách nebo jedna velká klokaní kapsa skrz, kterou mají pouze pánské mikiny s převlékáním přes hlavu. Za jistou formu upgradu lze považovat také zateplení mikiny v případě zimních modelů, ve kterých vám bude mnohem tepleji, než v klasické variantě mikiny.

Pánské mikiny podle oblékání

Ohledně oblékání pánské mikiny si můžete vybírat ze dvou možností. První je pánská mikina přes hlavu. Tento druh mikiny může pocuchat účes, což je někdy nežádoucí, obzvlášť pokud ji máte namísto klasického svetru pro nějakou společenskou akci. V rámci této jedné kategorie pánských mikin na převlékání přes hlavu ale narazíte také na modely, které mají již zmiňované klokaní kapsy a které se nejvíce hodí pro různé sportovní aktivity.

Druhou možností jsou potom pánské mikiny na zip, které jsou žádanější. Jednak se mnohem snáze oblékají a svlékají, jednak když je vám v mikině teplo si ji stačí rozepnout. Jistý problém ovšem spočívá v tom, že zip se samozřejmě může rozbít a jeho výměna je sice možná, ale trochu složitější. S takovým problémem se v případě mikiny přes hlavu jednoduše nesetkáte.

preloader