Móda

Pánské peněženky

Zatímco ženy na všechno potřebují kabelku, vpravdě sice bezednou, ale přesto kabelku, kterou si musí neustále hlídat, muži si vystačí s peněženkou. Ačkoliv velká část mužů dodnes nosí většinu potřebných věcí jenom tak po kapsách, stále se zvyšuje procento těch, kteří zjistili a ověřili si praktičnost také pánské peněženky.

Více

I v mužské peněžence se nachází opravdu jenom to nejnutnější, právě proto není tak objemná a lze ji pohodlně nosit v kapse na rozdíl od ženských velkých peněženek, do kterých se musí kromě nutností vejít i manželova výplata. Pánské peněženky skrývají svou dokonalost v jednoduchosti, neboť jsou praktické, efektivní a k tomu stylové.

Zároveň mají jasný organizační řád, takže se v nich lze snadno zorientovat, neboť všechno je úhledné a na svém místě. Pánské peněženky se v mnohém liší od těch ženských, což je ale jedině dobře, neboť muži a ženy jednoduše potřebují odlišné přístupy.

Styl a podoba pánské peněženky

Pánské peněženky jsou za všech okolností stylové a trendy. Nejčastěji jsou vytvářené z kvalitních materiálů, jako je například kůže, která velmi mnoho vydrží. Stále si udržuje svůj vzhled, ačkoliv je nutné o ni alespoň trochu pečovat, neboť kůže může po nějakém čase začít praskat. Pánské kožené peněženky jsou pohledově výjimečné a při zachování dobré péče mají dlouhou životnost.

Taková peněženka se hodí naprosto do každého prostředí, protože díky svému elegantnímu designu padne k jakémukoliv outfitu. Podobně neomezené možnosti mají i plátěné tkané peněženky, které už ale nepředstavují tak vysoký standard mezi pánskými peněženkami. Vypadají sice velmi přesvědčivě, a pokud peněženky rádi střídáte, určitě nejsou špatnou volbou. Bohužel nemají takovou trvanlivost, jako kožená peněženka, i když o látkovou peněženku se nemusíte tolik starat. Třetí variantou jsou potom sportovní peněženky, které jsou jednoduché a skladné. Obvykle mají jen malý počet kapes, který je nezbytný, ale pak už nic navíc. Jsou opravdu určeny spíše pro nošení ke sportovnímu outfitu, kdy potřebujete co nejmenší zátěž.

Zavírání a organizace pánské peněženky

Ohledně zavírání máte na výběr celkem tři možnosti. Nejběžnější jsou pánské peněženky na patent, které se snadno zavírají. Obvykle se patent nachází na úzkém pruhu, který se zacvakává přímo do peněženky. Patenty se mohou maximálně ochodit, ale jinak mají v podstatě nízkou rozbitnost. To už se ale nedá říct o zapínání na zip, který se snadno může ojezdit, nebo mu mohou vypadat zuby.

Pánské peněženky na zip nejsou příliš vybíranou variantou. Stejně tak muži nepreferují ani zapínání peněženky na magnet. Magnet sice drží poměrně dobře, ale přesto je u něho větší pravděpodobnost, že se rozepne než u patentu. Při výběru zařaďte na seznam specifik také organizaci pánské peněženky. Ta bývá jednoduchá, neboť nejčastěji se peněženka skládá jenom z jedné větší kapsy, několika menších a potom kapsiček na ukládání karet. Pánské peněženky jsou přehledné. Obvykle bývají orientovány naležato, kdy mají zapínání na kratší straně. U ženských peněženek toto není zase tak obvyklé.

Rozhodujte se podle stylu

Již tu bylo naznačeno, že veskrze všechny pánské peněženky jsou víceméně elegantní a stylové. Přesto lze mezi nimi spatřovat jisté rozdíly, které z nich dělají jedinečné doplňky. Pánské peněženky jsou nejčastěji k dostání v neutrálních jednoduchých barvách. Obzvlášť v případě kožených kousků jsou obvykle peněženky černé nebo hnědé. Motivy obecně na mužských peněženkách nejsou příliš obvyklé, ale lze je na nich také spatřit. V takovém případě se většinou jedná o geometrické tvary nebo jednoduché barevné rozlišení.

preloader