Móda

Pánská trička

Když chce muž být zkrátka mužem, nevezme si na sebe elegantní oblek s kravatou, ale pohodlné kalhoty a tričko. Být gentlemanem, elegánem nebo drsňákem je značně namáhavé, proto není divu, když si od toho jeden chce odpočinout v pohodlném pánském tričku a prostých kalhotách.

Více

Tričko je opravdu takovým synonymem pro pohodlnost, neboť původně se vyvinulo z obleku na spaní, který musel zajišťovat komfort už sám o sobě. Pánská trička jsou většinou trochu širšího střihu, než ta dámská, aby mužům byl poskytnut dostatek prostoru a tričko je nijak neomezovalo ani neškrtilo. Ačkoliv ženy jsou víceméně zaujaté spíš muži v košili, kteří působí jako donchuáni, samy více preferují pohodlné oblečení v podobě triček nebo tílek, než pouzdrových šatů. Rozhodně se tedy nenechte odradit ženským povídáním, že tričko je obyčejné nebo dětinské. Pánské tričko je prostě pánské tričko, a kdybyste snad potřebovali, je k dostání i v elegantní podobě, ale o tom až níže.

Střihy pánských triček

Základní kategorie pánských triček se dělí podle délky rukávů a podle výstřihu. Ohledně délky je dělení prosté, neboť pánská trička jsou k dostání jenom v krátké nebo dlouhé podobě. Ženy mají v tomto na výběr ještě trička polodlouhá tedy s tříčtvrtečním rukávem, která ale v mužské sekci nejsou příliš běžná. Zřejmě je to i z důvodu, že krátké rukávy jsou někdy na pomezí mezi klasickými krátkými a těmito polodlouhými, neboť mohou dosahovat až délky nad loket.

Stejně tak druhá kategorie neskrývá žádné těžkosti a snadno se v ní lze orientovat. Pánská trička podle výstřihu se dělí na V nebo U výstřihy. Mužům obecně mnohem více sluší střih výstřihu do podoby písmenka U, protože je pro ně přirozenější, a protože nemusí svůj dekolt nijak zvýrazňovat. Na rozdíl od žen, které zase u svých triček preferují V střih výstřihu, který zdůrazní jejich přednosti. Muži mohou mezi pánskými tričky narazit i na modely, které výstřih nemají vůbec a skládají se z jednoduchého a krátkého límečku, často s několika knoflíky, které jsou na límci ale spíš jen z estetického důvodu.

Pánské elegantní triko

Když potřebujete vyrazit do méně formální společnosti, ale přesto společnosti, potřebujete něco, co bude vyhovovat poměrům, ale nebudete se přitom omezovat. Takový popisek rozhodně odpovídá pánských elegantním tričkům, která jsou dostatečně reprezentativní právě takové příležitosti, jako jsou rodinné návštěvy, kino, oslavy, pracovní porady, apod., ale přitom jsou to prostě a jednoduše trička. Jejich kouzlo spočívá nejen v jejich střihu, ale také jejich potisku a vzhledu.

Elegantní trička na sobě nejčastěji mají menší knoflíčky, které se nacházejí v oblasti krku – simulují tedy tak trochu límeček od klasické košile. Barvy nejsou tak jasné, spíše se elegantní trička orientují na tmavší varianty barev, které nepoutají tolik pozornost a vypadají elegantně. Jedná se tedy například o tmavě hnědou, tmavě modrou, černou, šedou nebo vínovou či fialovou. Zakázány nejsou ani motivy, které se ale musí držet u země, jedná se tedy spíše o pravidelné geometrické tvary nebo různá melírování.

Pro volný čas

Samozřejmě nic není pohodlnějšího, než pánské tričko, když trávíte čas s rodinou, kamarády nebo jinými blízkými osobami. Nosit doma sako nebo společenské kalhoty je nejen nepohodlné, ale finančně by vás to také nevyšlo zrovna parádně. Navíc v případě domácnosti se u pánských triček nemusíte držet vyloženě u země, což znamená, že si můžete pořídit nějaké barevné veselé tričko se srandovním potiskem. Takové odlehčené kousky jsou k dostání na trhu běžné, jako potisk se na nich nacházejí různé slogany, hlášky, fotky nebo obrázky, veselá trička ale mohou upoutat už jenom svou výraznou barvou.

Zde se meze opravdu nekladou, takže záleží jenom na vás, jak se chcete obléknout, popřípadě co dokonce i sobě chcete říct. I v kategorie veselých triček ale najdete i umírněnější modely, které jsou potom vhodné i na různé jiné příležitosti, než jenom volnočasovou zábavu. Pokud nemáte v práci striktní dress code, lze i ve veselém tričku zavítat do práce a potěšit tak sebe pohodlným oblečením a kolegy vtipným potiskem.

Pánská sportovní trička

Ačkoliv většina klasických pánských triček jde nosit na sport, přesto potom co si obléknete opravdu tričko na sport, shledáte, že je to o něčem úplně jiném. Pánská trička na sport jsou jednoduchá, ale přitom naprosto funkční, což znamená, že jsou paropropustná a odvádějí tedy pot, zatímco jsou schopná profukovat. Do jisté míry je mohou zastoupit i pánská trička z bavlny, která pot dobře sají, ale bohužel ho nikam neodvádějí, takže vás dál bude studit na kůži.

Další možností jsou potom pánská polotrička, která mají specifický vzhled, vypadají totiž jako něco mezi klasickým pánským tričkem a košilí. Mají krátký límeček se dvěma nebo třemi knoflíčky, kteří ale mohou být také falešní. Tato polotrička jsou vhodná především na sporty typu tenis, golf nebo některé míčové hry. Obecně je také velmi oblíbené jako volnočasové oblečení.

Pruhovaná a retro pánská trička

Tato samostatná kategorie obsahuje především pánská trička s motivem pruhů. Ta jsou natolik oblíbená a zároveň rozmanitá, že jim rozhodně patří jedna kapitola. Pruhy se v drtivé většině nacházejí v horizontální poloze a to s různými nebo pravidelnými rozestupy. Pánská pruhovaná trička patří rovněž ke stylu retro, které se v posledních letech velmi rozmáhá nejen mezi oblečením, ale také v sekcích jako je nábytek nebo jídlo. Pruhovaná trička jsou do jisté míry usedlá a oblíbená jsou především u starších mužů. Obzvlášť potom v kombinaci s malým límečkem u krku.

preloader