Móda

Dámské tenisky

Svět jednoduše potřebuje tenisky, právě proto na tento druh obuvi přišli nezávisle na sobě kolem roku 1860 na dvou kontinentech – v Anglii a v USA. I když jsou pro dámy elegantní boty stále nutností, kromě střevíčků je dobré mít v botníku něco, v čem strávíte pohodlně celý den. Dámské tenisky nebo také botasky jsou boty, které se hodí pro většinu volnočasových aktivit, na různé druhy sportů nebo jenom tak na nošení do práce či do města.

Více

Vhodné jsou především pro nabité ženy, které se nikdy nechtějí zastavit a potřebují být v pohybu neustále. Dámské tenisky jsou totiž přesně to pravé pro případy, kdy nutně musíte v práci chodit a být v pohybu, přičemž potom jdete domů, z čehož se procházka, která se promění v běh na pět kilometrů. Dámské tenisky se dokážou přizpůsobit téměř všem příležitostem a aktivitám.

Celý rok v jedněch botách

Dámské tenisky jsou univerzální botou, ve které můžete v podstatě strávit celý rok. Na jaře v nich proběhnete kalužemi, aniž byste měli mokré nohy, v létě v nich můžete bez přerušení sportovat i v největších vedrech, aniž by vás potom trápili plísně nohou nebo svědění. Na podzim můžete v teniskách běhat jak po suchých polních cestách, tak po asfaltové stezce nebo po vlhkém jehličí v lese. I při mírné zimě je nemusíte sundávat z nohou, protože pokud se na cestách válí jen mírný poprašek sněhu, v teniskách to hravě zvládnete. Dámské tenisky jsou jednoduše boty do jakékoliv nepohody, které se snadno přizpůsobí všem potřebám své nositelky.

Díky gumové podrážce se bude vaše noha cítit jako v bavlnce, přičemž z vrchu vás nejvíce ochrání kožený materiál. Ani botasky ze syntetických materiálů ovšem nejsou o nic méně praktické, i když mohou mít menší životnost. Na druhou stranu není nutné o ně tolik pečovat, jako o klasickou kůži, ačkoliv impregnaci si několikrát do roka zaslouží všechny vaše boty.

preloader