Móda

Dámská pyžama

Spát lze prakticky v jakémkoliv oblečení, dokonce i bez něj. Přesto je mnohem lépe spát v pyžamu speciálně k tomu určeném, ve kterém máte jistotu, že se neprobudíte zimou ani teplem či dokonce nepohodlím.

Více

Dámská pyžama jsou obecně tvořená dvěma díly a to vrchním v pohodě klasického trička nebo tílka a poté spodním ve formě kalhot nebo kraťasů. Někdy se ovšem do této kategorie započítávají také dámské noční košile, které jsou tvořené jenom jedním dílem, vypadajícím jako volné šaty nebo delší triko.

Z praktického i hygienického hlediska byste měla mít určeno speciální oblečení na spaní, ve kterém nebudete dělat nic jiného. U dam jsou více oblíbené dámské noční košile, které poskytují více volnosti a také v nich mají ženy více sexappealu, přesto především pro chladnější období jsou vhodnější klasická pyžama.

Materiál a střih dámských pyžam a nočních košilí

Nejoblíbenějším materiálem na veškeré noční úbory je jistě bavlna. Ta totiž dokáže spolehlivě odvádět pot a přitom zajistit dostatek tepla a pohodlí. Neškrábe, celkově se látka přizpůsobí tvaru těla a umí pracovat s již zmíněným potem. Bavlněná dámská pyžama patří jednoduše mezi klasiky. Další variantou je ale například satén nebo hedvábí, které na pokožce příjemně chladí a lehce po ní klouže. Obě látky jsou velmi jemné a úžasné na dotek, zároveň také dodávají ženám mnohem více sexappealu.

U některých erotických variant nočních košilí se dále můžete setkat i s krajkovým provedením. Ohledně střihu lze u dámských pyžam rozlišovat kategorie podle délky rukávu, který může být krátký, střední, dlouhý nebo se sestávat jenom z ramínek. Podobné je to také s délkou. U dámských dvoudílných pyžam má tričko klasickou délku do pasu, popřípadě může být trochu prodloužené, aby bylo zamezeno ofouknutí zad. U košilí je délka libovolná, ačkoliv nejčastěji se nosí košile délky po kolena či do poloviny lýtek.

Dámská košilka na spaní

Až do dvacátého století byla noční košile jediným oblečením na spaní. Spali v ní muži i ženy, pokud ovšem nespali nazí, což byla velmi běžná záležitost. Obecně si větší oblibu košile na spaní získala mezi ženami. Poskytuje velkou volnost a prodyšnost, což je praktické především pro letní horké noci. Kromě této výhody jsou dámské noční košile mnohem víc sexy, než klasická pyžama, lze si s jejich střihem a vzhledem mnohem více vyhrát.

Proto často bývají ze zajímavějšího materiálu, než je bavlna, jejich střih bývá kratší a doplněny jsou o ozdoby. Dámské košile mají jednoduše mnoho podob, vybrat si lze košili s veselým potiskem, elegantním designem, erotickým nádechem nebo s ozvláštněním v podobě šněrování, knoflíků nebo jiných.

Dvoudílné pyžamo

Inspirace pro klasické pyžamo byla přenesena z Indie, odkud také pochází název „pyžamo“. Tehdy se ale jednalo o oblečení, které nosili muži během celého dne, nikoliv na spaní. Jeho pohodlnost a praktičnost se ale britským kolonizátorům natolik zalíbila, že sem tento oděv dovezli. K zevšednění klasického dvoudílného pyžama došlo, jak již bylo řečeno zpočátku minulého století.

Pyžamo se ujalo především mezi muži, pro které je to dodnes více preferovaný noční úbor. Jeho alternativa ale existuje samozřejmě i pro ženy, pro které je to vhodné oblečení na noc především pro zimní období. Dvoudílné pyžamo na zimu se skládá z dlouhých kalhot v pase do gumy a trička s dlouhým nebo krátkým rukávem. Protože je to na spaní nejen praktického, ale i pohodlné, často bývá takové pyžamo nošení i během dne například při „líných nedělích“. Existuje samozřejmě i letní varianta dámského dvoudílného pyžama, která se skládá z tílka nebo trička s krátkým rukávem a kraťasů.

preloader