Móda

Dámská tílka

Tílko je nezbytnou součástí šatníku každé ženy, ať už se jedná o sportovně založenou nebo módně vyhraněnou dámu. Tílka, známá také jako nátělníky, jsou prostá nejen svým střihem, ale také svým nošením, jelikož možnosti jejich zkombinování s dalšími kousky jsou prakticky nepřeberné. Kromě běžného každodenního nošení je lze spatřit i v kombinaci s elegantními či dokonce společenskými modely.

Více

Vhodná jsou ale rovněž na sport, jelikož svým jednoduchým střihem poskytují dostatek volnosti pro jakýkoliv pohyb. Ani zde ale výčet užitečnosti tílek nekončí, pořídit si je totiž lze i jako spodní košilku a nosit je pod oblečením například v zimě. Základní střih tílka je prostý a přitom funkční, velký prostor pro odlišné modely tak nabízí především barvy a doplňky v podobě volánků či podobě ramínek. Tílko má opravdu široké možnosti využití, dá se nosit během celého roku a k tomu je snadné jej zkombinovat s dalšími součástmi vašeho outfitu.

Odlišnosti mezi tílky

I když by se na první pohled dalo říct, že tílko vypadá prostě jako tílko, módní znalkyně v nich jistě najednou dostatek rozdílů. Například se může jednat o délku. Dámská tílka lze pořídit jak v délce do pasu, jež se nejlépe hodí k jednoduchým kalhotám, tak v délce pod zadeček, kdy se perfektně hodí na doplnění legín. Kromě délky je rozhodující také materiál, který by vás měl zajímat kvůli účelům využití tílka.

Pro běžné nošení jsou vhodné bavlněné látky, které pohlcují pot, naopak pro sport je lepší volit tzv. funkční tílka, která pot také pohlcují, ale zároveň také odvádějí. Rovněž mají pro takovéto využití lepší střih. Ohledně barevného provedení tílek záleží na vaší volbě, pouze v případě nátělníku, který sloužit jako spodní košilka, je vhodné volit neutrální barvu, jako je bílá, černá, krémová nebo šedivá. Posledním velkým rozdílem jsou rozhodně ramínka, která mohou být špagetová, tlustá, křížící se nebo rovná.

preloader