Móda

Kalhotky

Každá už jsme od maminky nebo babičky alespoň stokrát slyšela, že musíme mít neustále pěkné spodní prádlo, co kdyby nás srazilo auto a musel nás vyšetřit pan doktor. I když je to poměrně pesimistická vyhlídka, mít čisté a pěkné kalhotky jenom pro případ, že by se nám něco stalo, přesto je na tom něco pravdy.

Více

A to, že dámské spodní kalhotky jsou zkrátka základ. Jen si přiznejte, že raději ve skříni sáhnete po pohodlných a pěkných kalhotkách, než těch starých, vytahaných, které máte jenom pro záložní případ. Dámské spodní prádlo má mnoho důležitých úkolů, kromě toho, že má naše intimní partie udržet v dostatečné vzdálenosti od dalšího oblečení, má zároveň také dobře vypadat a především pohodlně nosit, neboť jej na sobě budete mít opravdu většinu dne. Protože některé kalhotky jsou více či méně určeny pro trochu jiné účely, je důležité vybírat jej střih, materiál a také barvu.

Materiál a střih

Nejběžnější látkou, ze které jsou dámské kalhotky vyráběny, je bavlna s příměsí elastických vláken. Bavlna totiž zajistí odvod potu a dalších tělních tekutin, zatímco elastická vlákna se perfektně přizpůsobí jakémukoliv tvaru postavy. Takže nebudou příliš škrtit ani nebudou moc volné. Kromě bavlny je ale velmi oblíbený také satén nebo hedvábí, z něhož se šijí kalhotky určeny především pro erotické navnadění. Ohledně střihu závisí na tom, nakolik vám kalhotky zakrývají zadeček a nohy.

U nohou jsou to totiž nohavičky, které mohou být delší, načež kalhotky budou působit trochu jako pánské trenýrky jen upnutější, nebo nemusí být žádné. Vykrojení těchto nohaviček je potom dáno pohodlností a potřebou ženy, zda-li chce více nohu obtáhnout, aby lem kalhotek těsně přiléhal nebo nohy byly více volné.

Druhy dámských kalhotek

Klasické dámské kalhotky jsou nejpohodlnější a zároveň nejoblíbenější variantou tohoto spodního prádla. Mají jednoduchý tvar, zakrývají jak vepředu tak zezadu všechno potřebné, nikde se nezařezávají a většinou nejsou ani příliš zdobené. Představují klasiku, která se dobře nosí a nikoho neurazí, ale zároveň ani nijak neohromí. Na to jsou tu kalhotky, které už trochu něco odhalují, jako jsou například takové brazilky nebo francouzské kalhotky. Nejedná se o národní typ prádla, ale určité specifické spodní prádlo. Tyto kalhotky většinou mají nízký sed a nejsou ani nijak zvlášť vykrojené, dokonce mohou mít i nohavičky. Především ale jejich zajímavost spočívá v tom, že zatímco přední část kryjí dokonale, u zadečku se mírně zařezávají a podtrhávají tak jeho tvar.

Ovšem jedná se o mírné zařezávání, které nelze srovnávat s klasickými tangy. Tanga se skládají jen z malého pruhu v přední části, který kryje jen to nejnutnější, aby byla dodržena hygienická nutnost, ale v zadní části se plně zařezávají do zadečku. Tento střih je nejvíce oblíben pro erotické povzbuzení.

Speciální druhy dámských kalhotek

Začít bychom určitě měly stahovacími kalhotkami, které znáte například z filmu Bridget Jones. Jsou to vysoké pružné kalhotky, jejichž střih dosahuje až do pasu. Jejich účelem je samozřejmě stáhnout a opticky tak zmenšit vaše bříško. Jsou tedy mírně nepohodlné, některým ženám se v nich může hůře dýchat, ale pro svůj účel jsou efektivní.

Podobně je tomu i v případě erotických kalhotek, které rovněž představují speciální druh dámského spodního prádla. Ačkoliv za erotické lze označit i některé dámské kalhotky, které nosíte obyčejně každý den. V tomto případě se jedná například o tanga nebo již zmíněné brazilky či francouzské kalhotky. Trochu specifičtěji zaměřené jsou kalhotky z krajky nebo jiného průhledného materiálu, jejichž účelem je nic neschovávat, spíše odhalovat.

Za erotické jsou rovněž považované kalhotky, na něž lze připevnit podvazky.

preloader