Móda

Pánské plavky

Ačkoliv nepřirozenějším oblečením do vody je „nic“, na mnoha plážích byste se mohli střetnout s problémem. Samozřejmě s výjimkou nuda pláží, které ale opravdu nenajdete za každým rohem.

Více

Řešit nutnost koupit si úbor do vody tím, že si obléknete místo toho spodní prádlo, také není dobré řešení, protož žádná látka, ze které se vyrábí spodní prádlo, není na pobyt ve vodě uzpůsobena, protože vám takové provizorní „plavky“ budou padat a mít je na těle bude nepříjemné. Jedinou možností jsou potom opravdu pánské plavky, které jsou na rozdíl od zbývajících kousků oblečení ve vašem šatníku uzpůsobeny právě pro plavání a různé vodní sporty.

Plavkovina je materiál, který je vhodný i do vody, neboť ji přímo nesaje a především se jeho vlastnosti ve vodě nemění. To znamená, že si plavky si stále zachovávají svůj tvar, jsou pohodlné a především drží tam, kde mají. Výborná je také jejich elasticita.

Pánské plavky podle vkusu

Stejně jako pánské spodní prádlo mají i pánské plavky několik druhů. Tyto modely můžete nosit nebo obměňovat podle svého vkusu a uvážení, liší se totiž především ve své pohodlnosti. Pánské klasické plavky připomínají slipy. Skrývají tedy jen to nejnutnější a jsou celkem na tělo. Ovšem jejich výhoda spočívá v tom, že se v nich bezkonkurenčně dobře plave, neboť díky menšímu rozměru nekladou odpor ve vodě. Velmi podobné jim jsou pánské nohavičkové plavky, které vypadají jako pánské boxerky, jen s vlastnostmi klasických plavek.

To už se nedá říct o pánských plavkách s nohavicemi, které se ze spodního prádla podobají nejvíce trenýrkám. Jsou v podstatě na pomezí plavek a kraťasů, muži je i celkem často totiž využívají jenom jako pohodové oblečení namísto kraťasů. Jejich délka se obecně pohybuje zhruba po kolena, což sice není moc, ale přesto už to může při delším plavání představovat problém. Jejich kratší model potom dosahuje délky asi do poloviny stehen.

preloader