Móda

Dámské peněženky

Nutnost mít v dnešní době při sobě dostatek hotovosti a osobní doklady je opravdu vysoká. Pro přenášení citlivých osobních dokladů, platebních karet nebo bankovek a kováků jsou nejvhodnější peněženky, které se snadno organizují, a dobře se s nimi manipuluje. Stejně tak i s obsahem v nich. Jejich předchůdcem byly cinkavé měšce, kam si lidé dávali peníze, ale s proniknutím bankovek do oběhu bylo nutné vymyslet obal, ve kterém by se nemačkaly a netrhaly.

Více

Dámské peněženky jsou dnes jednou ze tří základních věcí, které s sebou všude nosíme – patří mezi klíče a mobil – a právě proto je důležité zamyslet se i nad celkovým vzhledem peněženky. Stačí jen, abychom potřebovali zaplatit nebo se někde prokázat a už musíme sahat pro peněženku a vytahovat ji na světlo. Dámská peněženka představuje tedy nejen praktickou věc, ale také vizitku své majitelky.

I když dámské peněženky jako takové jsou spojeny s rizikem, protože kumulují všechny důležité věci na jednom místě, přesto jsou velmi žádaným artiklem.

Materiály vhodné pro peněženky

Hlavní roli při výběru dámské peněženky, by měl mít materiál. Nejkvalitnější dámské peněženky jsou z pravé kůže, která je odolná, dlouhověká a vzhledově elegantní.

Na druhou stranu je ale také finančně mnoha lidem vzdálenější, než alternativní levnější materiály, jako je koženka nebo látka. V dnešní době se také vyrábějí peněženky z originálních materiálů, jako je třeba dřevo. Kombinace výše zmíněných materiálů nebývají moc časté. S materiálem souvisí také barva peněženky, která může být naprosto jakákoliv. Kromě jednobarevných variant jsou velmi oblíbené také různé barevné motivy a vzory.

Vždycky ale mějte na paměti, že výrazná peněženka může přilákat nepatřičnou pozornost, kromě toho je to opět vaše osobní vizitka, kterou se v podstatě prokazujete. Proto je lepší příliš neexperimentovat a pro každodenní používaní volit peněženku neutrální.

Velikost a zapínání

Ohledně velikosti peněženky, tak ta by se měla odvíjet od vaší osobní potřeby. Zatímco někomu stačí jenom nejdůležitější doklady, jiný chce v peněžence nosit i různé věrnostní kartičky, což samozřejmě vede k nutnosti pořídit si peněženku s dostatečným počtem kapes.

Menší peněženky jsou skladnější a vejdou se i do malých kapes například na kabelce nebo v batohu, vypadají ale méně elegantně než jejich velké provedení, které je svou velikostí ale nepříliš praktické. Otázkou u peněženky je i její zapínání, které může být velmi jednoduché třeba na magnet nebo suchý zip či patent, složitější je potom peněženka na klasický zip. Všechna zavírání se mohou po určité době pokazit a jejich výměna je přibližně stejně těžká, proto by výběr druhu zapínání měl vycházet spíše z vaší preference, než praktického ohledu.

preloader