Móda

Dámské kabelky

Kabelku dnes mnozí vnímají jako esteticky přitažlivé zavazadlo, které nosí především ženy jako módní doplněk. Kabelka jako taková má ale za sebou velmi dlouhou minulost, ve které ale měla punc především praktického zavazadla, do kterého šlo uschovat různé cennosti a věci denní spotřeby, které nešlo přenášet v kapsách. Oblečení dříve ani kapsy nemělo, a proto bylo nutné vymyslet něco praktického, v čem by se dalo věci přenášet.

Více

Kabelka se objevuje už na kresbách ze starověkého Egypta, o kteréžto doby ale ušla velký kus cesty. Dnes ji ženy používají především jako kreativní doplněk svého outfitu, který má navíc i užitečné využití, neboť v něm lze pohodlně přenášet veškeré nezbytnosti. Dámské kabelky jsou na trhu v mnoha různých provedeních, přičemž disponují mnoha rozmanitými schopnostmi. Velmi záleží na okolnostech, situaci, pro kterou kabelku potřebujete, a také na vás samotné, kolik toho potřebujete s sebou nést.

Velikost kabelky

Výběr kabelky by se měl především podrobovat množství věcí, které v ní budete přenášet. Mezi mini kabelky, které pojmou jen opravdové nezbytnosti, patří například psaníčko nebo malá kabelka. Většinou se skládají z jedné jediné kapsy, popřípadě mají menší kapsičku na drobnosti. Střední kabelky jsou vhodné na každodenní nošení, neboť se do nich vejde všechno, co byste během dne mohla potřebovat.

Do velkých kabelek už lze potom uložit ledasco, vejde se do nich například i menší nákup. Střední a velké kabelky se většinou seskládají minimálně ze dvou velkých přihrádek, dále dvou menších kapes a minimálně jedné kapsičky na zip, do které lze uschovat cennosti. Ve větším prostoru je totiž samozřejmě potřeba mnohem větší organizace, abyste snadno a rychle našla to, co potřebujete. Pro rychlost je důležité také zapínání kabelky, které může mít například jenom na magnet, potom na zip nebo třeba přezku.

Další aspekty dámských kabelek

Nutné je také zhodnotit způsob, jakým kabelku budete nosit. V případě formálních událostí, kam si s sebou vezmete jen to nejnutnější, jsou vhodné kabelky do ruky. Na každodenní nošení, kdy potřebujete mít ruce spíše volné, jsou naopak dobrou volbou dámské kabelky s popruhem, který může být krátký a tedy přes rameno nebo dlouhý a tedy křížem přes tělo. Ze záleží na vaší osobní preferenci.

Dámské kabelky jsou svým vzhledem uzpůsobené na určité příležitosti – najdete mezi nimi jednoduché každodenní kabely, ale také elegantní modely, které mají široké společenské uplatnění. Se stylem kabelky rovněž souvisí materiál, ze kterého je vyrobena. Nejkvalitnější dámské kabelky jsou z pravé kůže, preferovanější jsou ale levnější koženkové. Výhodou takový kabelek je údržba, neboť je stačí pravidelně otírat, což například u látkových nebo pletených dámských kabelek nelze.

preloader