Móda

Košilky

Spaní v noční košili je velmi pohodlné a praktické. Toto vzdušné oblečení nikde neškrtí, je pohodlné, rychle oblečené, rychle svlečené a vlastně je i esteticky přitažlivé. Dříve v noční košili spali muži i ženy, dnes je spíše spojováno s něžným pohlavím. Nosila se už v 7. století, kdy ji lidé nesundávali ani během dne, ale nosili ji pod svým klasickým oblečením. Obyčejní lidé spali spíše nazí, noční košile byla výsadou majetnějších vrstev.

Více

Takto už to ale dnes dávno nefunguje, neboť dámské noční košilky jsou dostupné každému. Jsou levné, jsou hezké a stále zůstávají praktické. Noční košilky se skládají z jednoho kusu látky a dali by se přirovnat k větším a prostornějším dámským šatům, od kterých se ale liší materiálem a také střihem. Dámy mají noční košilky obecně ve větší oblibě než muži, nosí je i častěji než klasická pyžama skládající se z trička a kalhot.

A není divu, dámské noční košilky totiž rozmanitostí svého střihu, stylu, barev a dalších faktorů oslovují ženy napříč zeměmi, věkem i tělesnými postavami.

Podle střihu

Základní rozdělení dámských košilek je určitě podle střihu. Nejjednodušší košilky se nazývají také maxitrika a mají velmi prostý střih připomínající klasické tričko. V podstatě si takovou košilku můžete i sami doma udělat z velkého trička. Rukávy mohou být dlouhé i krátké, přičemž délka košile se pohybuje od kolen přibližně do poloviny stehen. Střední a dlouhé potom bývají klasické dámské noční košilky, které mívají límec s několika knoflíčky u krku.

Rukávy jsou nejčastěji dlouhé, ale můžete se setkat i s krátkým provedením. Typickým střihem pro dámské noční košilky, který je určen opravdu jenom ženám, je košilkový tvar. Takové noční košilky mají pouze tenká ramínka, nikdy rukávy, a jejich délka je velmi krátká. Výjimečně mohou dosahovat délky po kolena. Jakýmsi opakem košilkové dámského nočního úboru jsou pyžamové kabátky, které jsou naopak výhradně určeny pro muže.

Za zmínku ještě stojí také historické podoby dámských košilek, které se skládaly z velkého kusu plátna, jež byl doplněn rukávy v krátké nebo dlouhé podobě. Výzdoba spočívala v ozdobných lemech nebo krajce, která košilku doplňovala. I dnes se s takovou dámskou noční košilkou můžete setkat.

Noční košilky podle materiálu

Dámské noční košilky lze dále vybírat podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Dříve se pro jejich výrobu užívalo lněné tkaniny, dnes je více oblíbená například bavlna. Bavlna je velmi pohodlná a příjemná k pokožce, kromě toho má výborné savé schopnosti, takže i během spánku spolehlivě pohlcuje pot. To se příliš nedá říct o košilkách, které jsou vyrobené z umělých materiálů, jako je syntetika nebo viskóza. Ty ale zase mají vlastnosti, na pokožce jsou hebké a ve spánku příjemně chladí. Ovšem jejich klouzavý materiál nemusí každému vyhovovat.

Stejně tak je tomu v případě saténových nebo hedvábných dámských nočních košilek. Ty vypadají na první pohled velmi luxusně a draze, navíc mají v sobě jistý erotický podtext, tudíž jsou vyhledávaným zbožím především z hlediska estetického. Tyto, ale i jiné druhy nočních košilek, bývají často doplněné například krajkovými vzory nebo jinými dekoračními ornamenty.

I dámské košilky mají svůj styl

Elegantní, vyzývavý, erotický, roztomilý, jednoduchý,… Stejně jako vaše šaty nebo trička mají svůj styl, ani dámské noční košilky nezůstávají pozadu. Styl by se měl odvíjet především od toho, jak se ve své noční košilce chcete cítit, dále má slovo vaše osobnost a to, na co chcete košilku používat. Je jasné, že v noční košili budete spát, ale některé dámy si styl košile vybírají podle svého partnera.

Tedy když chtějí zaujmout, koupí si vyzývavou sexy noční košilku ze saténu nebo hedvábí, která vzbuzuje touhu. Pro ženy, které se chtějí cítit pohodlně a příjemně, budou nejlepší volbou košilky jednoduchého vzhledu, se kterými se nedá nic zkazit. Nikoho neosloví, nikoho neurazí. Také roztomilý vzhled vašeho nočního úboru je jistou volbou, která sedne jen určité části ženské populace. Mají na sobě barevné vzory a motivy, často bývají doplněné různými mašličkami a volánky.

Při výběru stylu své noční košile, byste neměla zapomínat také na to, že ne vždycky spíte doma. Jiný styl je vhodný například do nemocnice, jiný k rodičům, odlišnou košili si obléknete v soukromí doma.

Erotické pokušení

Samostatnou kategorií jsou erotické dámské noční košile. Ty se totiž v podstatě nehodí na klasické nošení, neboť jejich styl není pohodlný a slouží jenom k jednomu účelu – vzbudit touhu. Dámské erotické košile jsou nejčastěji vyráběné z lesklých materiálů, jako je satén nebo hedvábí, ty evokují pocit hebkosti a ladnosti. Dámské tělo v nich vypadá mnohem hebčí a přitažlivější. Erotické noční košilky mají dále velký výstřih nebo mohou dokonce obsahovat kostice, aby byla zdůrazněna ňadra.

Stylově jsou velmi vyzývavé a sexy, některé části takové dámské košile bývají dělané z průhledného materiálu. Často bývají doplněny krajkou, která má rovněž erotický podtext, a mašličkami, které naopak připomínají ženinu hravost. Pokud chcete, aby vaše erotická noční košile plnila svůj účel, rozhodně volte barvy, které vzbuzují touhu. Jedná se především o červenou, kterou muži vnímají jako erotickou a ženu v nich jako vášnivou. Dobrou volbou je dále černá a bílá. U erotických nočních košil se vyvarujte takovým, které snoubí kombinace barev, díky kterým by potom košile mohla ztrácet svou atraktivitu.

preloader