Móda

Dámské legíny

Jsou moderní, jsou pohodlné a vejdete se do nich i s těhotenským bříškem. Přesně takové jsou stylové legíny, které nesmí chybět ve vašem šatníku. Dámské legíny umí hrát nejenom hlavní housle, ale také vedlejší symfonii, proto jsou jejich přednosti neomezené.

Více

Lze je nosit jako samostatné kalhoty, kdy doplňují outfit místo klasických džínsů či jiných kalhot, nebo si je lze vzít místo nepohodlných silonek nebo punčocháčů pod šaty nebo v zimě pod oblečení. Ačkoliv byly určeny původně předně pro muže, kteří se v nich promenádovali už ve středověku, dnes je uvidíte především na sebevědomých ženách.

Pro ně byly legíny určeny jako perfektní kalhoty na sport. Jsou totiž pružné, a jelikož se vyrábějí z různých savých materiálů, byly i funkční. Dnes se nosí hlavně namísto klasických kalhot jenom k tričku nebo jinému svršku. V módě jsou především legíny barevné a různými motivy a barevnými variacemi.

Další variace legín

Jelikož legíny se obecně dostaly do podvědomí žen, které teď na ně nedají dopustit, uchytilo se také několik variací tohoto pohodlného módního kousku. Klasické legíny jsou hladké, a jak již bylo řečeno, mohou sloužit jako doplněk k dlouhému tričku nebo šatům místo punčocháčů, pokud jsou vzorované, lze je nosit i samostatně.

Dalším druhem jsou tzv. tregíny, které vzhledově legíny velmi připomínají, ale liší se od nich tím, že mají klasické zapínání na knoflík a ne na gumu. Gumu v pase zase najdete u džegín, které vznikly spojením slov „legíny“ a „džíny“. Tyto legíny se vyrábějí z látky, vypadající jako džínovina, ale jedná se o jinou umělou látku. Tregíny a džegíny se hodí spíše jenom pro samostatné nošení k tričku nebo jinému svršku, nejsou určeny pro nošení pod něco. Legíny jako takové lze využít naprosto kamkoliv. Vyrazit v nich můžete jak na vycházku do parku, tak do uvolněnější atmosféry do práce nebo třeba na sport.