Móda

Dámské zimní kabáty

Kromě sněhu, Vánoc a zimních radovánek s sebou zima přináší i určité starosti a to například estetického charakteru. Když je chladno a je nutné se teple obléknout, díky několika vrstvám už nebudete vypadat tak elegantně, spíše jako tučňák nebo sněhulák.

Více

Dámský zimní kabát ale tyto problémy elegance řeší snadno svým vzhledem i střihem, neboť díky materiálu víceméně obtahuje tělo a nezveličuje tak oblečené vrstvy. Samozřejmě ale jeho hlavní funkce zůstává, protože dokáže během minusových teplot spolehlivě zahřát a ochránit před větrem i sněhem.

Kvalita jeho schopností závisí ne na ceně, ale na matriálu, ze kterého je dámský zimní kabát vyroben. Nejlepšími materiály jsou totiž vlna, bavlna a kašmír, které dosahují perfektních výsledků za všech okolností. Většina levnějších dámských kabátů obsahuje jenom určité procento těchto materiálů, proto si určitě hlídejte, aby alespoň toto číslo bylo vysoké.

Slaďte dámský zimní kabát ke kalhotám

Kalhoty jako také jsou vidět. Když je na sobě máte oblečené, vykukují většinou z kabátu, a tudíž utvářejí celkový dojem z outfitu. Proto je vhodnější ke kalhotám nebo džínám volit zimní kabáty prostšího charakteru. Stačí jednoduchý a jednobarevný vzhled, určitě se vyplatí sázet na klasiku jako je černá nebo tmavě hnědá. Dámské zimní kabáty ke kalhotám vypadají dobře bez různých příkras, jako jsou lemy rukávů nebo kapuci, kterou ale samozřejmě mít mohou.

Řádkování knoflíků může být jednořadé i dvouřadé.

Dalším aspektem je délka, neboť ke kalhotám vypadají rozhodně lépe kabáty kratší, přibližně délky do poloviny stehen nebo maximálně délky po kolena. Navíc je tato délka i dostačující vzhledem k tomu, že kolena i nohy budete mít zakryté užší látkou, na rozdíl třeba od silonek. Pas může být trochu zvýrazněn, popřípadě nevadí ani různé opasky, které jednolitý kabát trochu rozstřelí a dodají šmrnc.

Slaďte dámský zimní kabát k sukni nebo šatům

V případě společenského oblečení, jako je sukně nebo šaty, byste měla při volbě dámského kabátu popřemýšlet i o jeho praktičnost. Důležité je totiž nejen, aby dobře vypadal, ale také, aby vám v něm nebyla zima. Volit byste měla spíše kabát delší tedy sahající alespoň ke kolenům, která mohou být v zimě dost náchylná. Pro ženy štíhlé postavy jsou další možností kabáty délky ke kotníkům, do kterých se mohou celé zahalit. Nejsou ovšem doporučovány pro ženy menšího vzrůstu, které by se v kabátu mohli ztratit a opticky jim navíc ubudou centimetry.

Skvělou volbou jsou k sukni nebo šatům také dámské kabáty, které se od pasu mírně rozšiřují a budí tak dojem jakési sukničky navrchu. Jelikož k sukni nebo šatům si v zimě budete muset vzít punčocháče, ať už silonkové nebo bavlněné, můžete si vybrat kabát více nabíraný nebo s více detaily. Je to proto, že díky upnutějším punčocháčům není potenciál outfitu ještě úplně naplněn jako je tomu v případě kalhot.

Zvolte si ty správné detaily

Dámské zimní kabáty se od sebe kromě barvy a střihu odlišují ještě dalšími drobnostmi a detaily, na které byste měli myslet také. Předně se jedná o kapuci, která u kabátu může a nemusí být, přičemž ještě může být odepínací či nikoliv. Dalším aspektem jsou potom kapsy a jejich hloubka, jelikož v zimě určitě oceníte možnost si ruce před mrazem schovat.

Stejně tak proti větru byste se měla bránit a to jde nejlépe vysokým límcem a již zmíněnou kapucí. Spíše z estetického než praktického hlediska můžete u dámských zimních kabátů vidět různé kožešinky a umělé lemy, které také mohou změnit celkovou vizáž dámského kabátu.

Drobným, ale přesto podstatným detailem jsou rovněž knoflíky a to, jak jsou uspořádané v řadě. Stylově mohou vypadat jejich různé tvary, ale rovněž i to, jestli jsou vyvedené v jedné nebo dvou řadách.