Móda

Šaty na ples

Jakmile přijde zima, je nutné udělat dvě věci. Najít teplé oblečení a společenské šaty. Zimní období je plné svátků a veselí, kdy je nutné navštěvovat příbuzné a vypadat jednoduše dobře. O chvíli později jsou potom tyto povinnosti převálcované plesovou sezónou, na které potřebujete společenské šaty.

Více

Na zimu tedy budete muset v šatníku najít dvoje šaty. První z nich budou slušivé a elegantní, vhodné do práce i na povinnou návštěvu rodinných příslušníků. Ty budou z teplého materiálu, jako je froté nebo třeba vlna.

Nejvhodnější jsou klasické pouzdrové šaty nebo obdobná varianta jako jsou „malé černé“, které jsou uplatnitelné kdykoliv. Na plesovou sezónu si potom budete muset pořídit společenské šaty, nejlépe délky alespoň po kolena nebo delší. Pokud nechodíte na plesy, kde se musí dodržovat formální dress code, skládající se z dlouhých plesových šatů až na zem, vyhněte se jim. Plesové místnosti jsou většinou přetopené a díky tanci je v nich teplo, proto volte šaty jednoduché, délky alespoň po kolena, bez obruče a dalších zbytečností, které vás budou akorát omezovat.