Móda

Noční košilky

Oblečení na spaní je asi jediné, které ženy nemusí příliš řešit. Tedy, jak se to vezme. Noční úbor může pro ženu znamenat vytahané tričko, sexy saténovou noční košilku, bavlněnou košili nebo jednoduché pyžamo. Již dávno naši předci přišli na to, že na noc je potřeba pohodlné oblečení, které nikde neškrtí, nekroutí se a pohlcuje noční pot. I když pyžama jsou pohodlná a dají se nosit během „líného dne“, guma u kalhot může nepříjemně škrtit nebo tlačit na břicho.

Více

Podobně také vytahané tričko není příliš vhodnou volbou, protože původně na spaní nebylo určeno a tedy není dostatečně velké, nedisponuje širšími průramkami a ani jeho střih není uzpůsoben. Navíc také nevypadá příliš vzhledně. Nejlepší volbou pro spaní jsou dámské noční košilky, které jsou vhodné pro jakoukoliv příležitost. Ne vždycky spíte doma, dámskou noční košilku si ale s sebou můžete vzít kamkoliv, ať už se chystáte na přespání u přítele, do nemocnice, na víkend za rodinou nebo s přáteli.

Jaký střih noční košile

Dříve se dámská noční košilka nosila obyčejně během celého dne pod oblečením. Právě proto musela být pohodlná a přizpůsobivá, aby se v ní dalo spát, ale zároveň konat i jiné činnosti ve dne. Střih dámské noční košile je tedy pro tyto případy uzpůsoben tak, aby vše vyhovovalo. Klasicky se skládá z jednoho kusu látky, který se obléká přes hlavu a poté volně splývá přes tělo.

Správně by neměla košile nikde škrtit, aby se příliš upínat k tělu, aby se z ní v noci během převalování nestala svěrací kazajka. To souvisí také s délkou noční košile, která může být od velmi krátké, končící obvykle těsně pod zadečkem, po velmi dlouhou, končící až u kotníků. Ideální délka je po kolena, neboť zakrývá všechno, co má být zakryto a v případě potřeby se dá natáhnout i přes odhalená kolena. Mimoto délka po kolena je obecně považována za slušnou i v případě sukně nebo šatů. Dalším aspektem jsou rukávy. Pokud se nechcete potýkat s úzkými krátkými rukávy, které mohou v noci škrtit ruku, pořiďte si noční košili, buď s dlouhými rukávy, nebo ramínky.

Krajková, saténová nebo bavlněná

Aby se vám pohodlně spalo, měla byste se také zamyslet nad látkou, ze které bude vyrobena vaše noční košile. Pokud se totiž chcete dobře vyspat, potřebujete pohodlí, prostor a nechcete se v košilce zbytečně potit, vhodná pro vás bude bavlněná dámská košile. Nebojte se, že byste v ní vypadala jako stará mladá i bavlněné dámské noční košile se dají pořídit v mnoha barevných a střihových provedeních, aniž by jejich praktičnost byla nějak narušena. Zkrátka a jednoduše je bavlněná noční košile určena ženám, které se chtějí vyspat.

V případě, že ale v noci nehodláte marnit čas spánkem, podívejte se po saténové nebo krajkové dámské noční košili. Tyto dva druhy nočního úboru sice nejsou příliš praktické a spaní v nich může pro někoho být až nepříjemné, ale svůj účel, tedy rozvášnit vaši drahou polovičku, plní svědomitě. Saténová dámská noční košile se dá nosit i na klasické spaní. Na první pohled vypadá luxusně a draze, v lesklém saténu se ale také dobře spí, obzvlášť během letních hork, kdy látka na kůži chladí. Jistým způsobem podobně osvěžuje i krajka, která je propustná a příjemně větrá.

Neztrácejte svůj styl ani v noci

Ani dámská noční košile by vás neměla připravovat o váš styl. Pokud preferujte roztomilé věci, sáhněte po noční košili s roztomilými potisky například zvířat nebo s motivy hvězdiček či srdíček. Podobně ani elegantní dámy nemusí v noci odkládat svůj šarm v případě, že si na sebe obléknou žensky střiženou noční košili. Elegantní noční košile se střízlivým výstřihem a přiměřené barvy se potom hodí naprosto pro jakoukoliv příležitost.

O vášnivých ženách, které v noci příliš nespí, již řeč byla, ovšem i v tomto místě stojí vyzývavé a erotické dámské noční košile za zmínku.

preloader