Móda

Dámské spodní prádlo

Z oblečení má nejdůležitější roli a to přitom ani není vidět. Spodní prádlo obecně má mnoho úkolů a funkcí, které musí plnit na jedničku, a to aniž by si zasloužilo obdiv, jako ostatní kousky oděvu například „Hm, ten svetr je ale pěkný.“ kalhotky určitě nikdy neuslyší.

Prvořadým úkolem dámského spodního prádla, je udržet svrchní oblečení čisté, nepošpiněné tělem vylučovanými látkami. Dále musí být spodní prádlo velmi jemné, neboť je v přímém kontaktu s pokožkou, kterou nesmí dráždit. V zimě se potom používá jako další izolační vrstva, která zajišťuje více tepla a ochraňuje tělo před prochladnutím. Mnoho spodního prádla má také speciální funkce, například stáhnout pas, tvarovat tělo nebo pozvednout prsa.

Natrefit na správné dámské spodní prádlo je velmi důležité, ne-li přímo rozhodující, protože jeho nošení je víceméně intimního charakteru a tedy musí nezbytně být pohodlné.

Pro dámské spodní partie zvolte kalhotky

Kalhotky se nosí na spodní části těla, zakrývají genitálie a překrývají se kalhotami nebo sukněmi. Obvykle jsou vyráběny ze savého materiálu, nejlépe bavlny, která bývá mezi nohama ještě zesílená o další absorpční vrstvu. Dámské kalhotky lze rozlišovat podle mnoha aspektů – jedná se například o to, jak hodně zakrývají zadeček, jestli mají nohavičky nebo ne, jak vysoko jsou posazené nebo jaký mají styl výkroje. Kalhotky, které se nosí do pasu, bývají často ze stahovacího materiálu a používají se na optické tvarování postavy, konkrétně zmenšení oblasti bříška.

Klasické varianty dámských kalhotek se ale svou délkou pohybují nejčastěji v oblasti podbříška v případě některých erotických variant, je to až v oblasti boků. Jednoduché kalhotky nemají příliš velké výkroj a přirozeně kopírují šířku stehna. Nohavičkové typy mírně stehna zakrývají a zároveň s tím zakrývají i celý zadeček. Opačným případem jsou tzv. tanga, která se skládají jen z opravdu malého kusu látky, zakrývajícího genitálie a tenkého proužku, který se zařezává do zadečku, který je tak celý odhalený.

Pro podporu dámských horních partií zvolte podprsenku

Zemská přitažlivost opravdu existuje a ženská prsa toho budiž důkazem. Žádné ženě, která si nevypomůže plastickou operací, nezůstanou ňadra po celý život stejná. Jejich tvar se mění, stávají se volnějšími, obzvlášť po dětech se může stát, že celkově ztratí svou původní podobu.

Malou kompenzací pro tyto případy jsou potom dámské podprsenky, které pomáhají zachovat určitý tvar dámských prsou. Vždycky je ale nutné si správně vybrat. Ne každé ženě sedne tvar košíčku, který může být více nebo naopak méně vykrojený, velké rozdíly také panují v jeho náplni, které může být hodně a v tom případě se jedná o tzv. push-up podprsenku, která má prsa pozvednout, nebo nemusí mít výplň žádnou. Tvar košíčku by měl být přizpůsoben především tvaru ňader své nositelky, ale zároveň je vhodné ho skloubit s výstřihem oblečení.

Od klasických se odlišují i podprsenky na sport, které obvykle nemají kostice a tedy ňadra nepozvedávají, nýbrž je stahují a zabraňují tak vytváření strií a následné bolesti prsou. Velikosti podprsenky jsou dány dvěma rozměry a to obvodem pod prsy a obvodem přes prsa, který je rovněž dán písmeny.

Erotické spodní prádlo podporuje fantazii

Jak již název napovídá, kategorie erotického spodního prádla má vzbudit touhu a erotické představy. Vše začalo tanečnicemi, které odhalovaly své spodní prádlo v podobě kalhotek, které se ale ještě příliš nenosily. Psalo se totiž 19. století a teprve tohle, dostalo kalhotky do povědomí celého světa.

Na základě původních klasických kalhotek se začaly vytvářet více erotické modely, jako jsou například dnes všeobecně známá tanga. Do erotického spodního prádla ale patří mnohem více kousků, než jsou jenom kalhotky a samozřejmě také podprsenky.

Vášeň by měly vzbuzovat například i korzety. Korzet u ženy stáhne jejich pas a přitom pozvedne její ňadra, zdůrazní tedy dvě ženské přednosti jednou ranou, přičemž jeho sundávání chvíli trvá, což je rovněž eroticky dráždivé. Za smyslné jsou považované i dámské punčochy, které hrají dost významnou roli třeba při striptýzu. Jejich součástí bývá občas také podvazek, jež má rovněž sexuální náboj.

Pyžama a košile na pohodlné spaní

Do spodního dámského prádla spadají také dámská pyžama a noční košile. Noční úbory jsou také oblečení, které se nosí přímo na tělo, kromě toho se v něm ale také spí. Podle odborníků, by měl mít jedinec vyčleněné oblečení na každodenní nošení a dále speciální oblečení na spaní, které bude nosit opravdu jenom na noc.

I během spaní se člověk potí, ztrácí částečky kůže, obecně vyměšuje, a aby toto všechno neskončilo na ložním prádle, které se nemění tak často, je snazší si vyčlenit oblečení, které budete pro tento čas nosit. Specialitou dámského prádla na spaní je, že bývá jemné a často také bezešvé. Vhodné také je, pokud je větší, protože potom v noci neškrtí a pohodlně se v něm spí.

Plavky

Speciální „odrůdou“ dámského spodního prádla jsou plavky. Ty jsou vyráběné z materiálu, který je schopen neztratit tvar ani vlivem vody a zajistit tak bezpečné krytí všeho potřebného.

Dámské plavky mají spoustu podkategorií, do kterých se člení podle svého stylu a počtu dílů. Jednodílné plavky zakrývají obvykle celou přední část těla i záda a vhodné jsou pro ženy, které rády plavou delší vzdálenosti. Ty by se jim ve dvoudílných plavkách nazvaných bikiny, mohly plavat špatně. Dalším druhem jsou tankini, rovněž patřící mezi dvoudílné plavky, neboť se skládají ze spodního dílu kalhotek a vrchního dílu podobného tílku.

Do celkového výčtu základních typů plavek patří potom ještě monokiny.