Móda

Dámské doplňky

Kdo někdy potkal ženu bez kabelky nebo batůžku či nějakého jiného menšího doplňku, do kterého by se dalo dát to nejnutnější? Nikdo, neboť taková žena neexistuje. Každá moderní žena potřebuje mít po ruce spoustu věcí, aby zvládala všechny své povinnosti, jenomže jejich nošení v ruce je jaksi nepraktické.

Ovšem problém má hned několik řešení a je jen na vás, které bude pro vás lepší. Odpovědí je trio kabelka, peněženka a batůžek. Všichni tři pomocníci jsou praktičtí a pro ženu výhodní, přitom ale každý hraje tak trochu na jinou strunu. Zatímco kabelku a některé druhy peněženek si můžete vzít i na společenské události, kde je potřeba dodržovat určitý dress code, batůžek se vám vyplatí například na výlety nebo na každodenní nošení. S kabelkou ani peněženkou totiž tak docela nemáte volné ruce, s batůžkem ano. K němu ale zase musíte sladit svůj outfit.

Postup při výběru „zavazadla“

Něco malého, co lze nosit bez problému s sebou i několik hodin, něco praktického, do čeho se toho vejde hodně, ale přitom to nezabírá místo, něco esteticky přitažlivého, něco co lze sladit téměř s čímkoliv. To jsou obecně řečeno požadavky žen na jejich kabelky nebo peněženky. Aby takový doplněk splňoval všechny tyto podmínky, je nutné podrobit ho při výběru dostatečnému zkoumání.

Důležitá je jeho velikost, ale při skladování věcí hraje roli rovněž jeho vnitřní a vnější organizace. Mnoho malých kabelek představuje v podstatě bezednou díru, neboť se toho do nich vejde mnohonásobně víc, než do dvakrát tak rozměrnější kabely.

Kabelky jsou efektivním doplňkem ženy, neboť se hodí k téměř jakémukoliv outfitu, v mnohém dokonce vycházejí stylově vstříc a ladí se do určité image. Batůžky jsou naproti tomu originální, ale kromě výletování mnohem méně využitelné pro každodenní nošení. Třetím doplňkem je již zmíněná peněženka, která nepotřebuje zdlouhavé představování, protože její přítomnost v dámské přítomnosti je naprosto nezbytná.