Móda

Značka Tom Joule není jenom pro koňáky

Ponurý den s deštěm nemusí umět prozářit jenom slunce, ale i veselé oblečení umí dodat pocit pohody. Usměvavé barvy, slušivé střihy a nízké ceny, to je přesně ta kombinace, díky které se značka Tom Joule dostala do podvědomí a srdcí všech britských žen, jež se rozhodly s tímto oblečením podělit se zbytkem světa. Britská móda měla odjakživa za ušima, což platí i v případě značky Tom Joule, jež původně byla určena jenom milovníkům koní, kteří si zboží mohli kupovat na jezdeckých soutěžích. Poté ale chytila tu správnou barevnou vlnu a ocitla se sama na stupni vítězů mezi předními módními značkami z Británie.

Sortiment značky Tom Joule je poměrně pestrý, pořídit můžete například svetry, trička, mikiny, bundy, vesty, šaty a z bot především holinky. Jak již bylo řečeno, oblečení bylo původně pro návštěvníky jezdeckých soutěží, takže v něm najdete punc nezkrotnosti a krásy koní, která se do záhybů neomylně vryla. Přesto lze jednotlivé kousky nosit bez obav každodenně, abyste si tak prozářili i všední dny.

Historie značky Tom Joule

Už v roce 1977 byla Ianem Joulem založena společnost Joule & Son, která prodávala značkové oblečení a doplňky na jezdeckých a country show. Potom ale rodinnou firmu převzal syn majitele Tom Joule, který si uvědomil, že oblečení, které prodává, neodráží nadšení, elán a celkovou atmosféru takovýchto událostí, a proto se rozhodl na další soutěž přivést sto párů růžových holinek. Ty se okamžitě prodaly, což potom vedlo k inspiraci na další barevné a veselé oblečení, ze kterého se vyklubala samostatná kolekce, jež se zanedlouho prodávala v samostatném stánku Tom Joule.

První obchod společnosti Tom Joule byl otevřen v podstatě nedávno, stalo se tak v roce 2000 v Market Harborough v Leicestershire. V roce 2008 se sortiment značky Tom Joule rozšířil o další kolekci určenou pro děti od 2 do 12 let a nazvanou Little Joule. Ačkoliv značka dodnes sídlí v místě, kde byl otevřen první obchod, kamenných prodejen najdete mnohem víc a to přibližně kolem stovky. Rozšířeny jsou i za hranice Velké Británie.

Charakteristika oblečení a bot

Charakteristickým znakem značky Tom Joule je především barevnost, inspirativnost, hravost a jasnost všech modelů. Je jedno, jestli se jedná o trička, košile, šaty, mikiny, svetry, bundy nebo holinky, všechny kousky mají svou duši a dokážou mluvit sami za sebe. Vyráběno je všechno s ohledem na detaily a kvalitní materiál je samozřejmostí. Britská móda nikdy na kvalitu netrpěla, což platí i pro značku Tom Joule.

Sortiment je určen pro muže, ženy i děti, přičemž klíčovou složkou jsou holinky a košile s krátkým rukávem, kterých najdete v regálech Tom Joule nejvíce. Z každého výrobku září pohoda a veselost, což přesně odráží to, jak se v daném oblečení budete cítit. V holinkách od Tom Joule, které jsou nejčastěji výrazně vzorované, budete mít doslova chuť skákat do kaluží, což nevadí, protože kvalitní nepromokavé bundy Tom Joule dostojí svému jménu. V barvách se nejvíce míří na britskou starorůžovou klasiku, která ale v kombinaci s lehkými střihy a dalšími barvami vůbec nepůsobí jako stará, spíše jako novorůžová.

Značka Tom Joule v České republice a kam v ní vyrazit

Ačkoliv lze kamenné prodejny značky Tom Joule najít i za hranicemi Velké Británie, jedná se pouze o takové země jako je Německo nebo USA. V České republice bohužel nenajdeme ani jediného zástupce oficiální prodejny. To ale ještě neznamená, že byste měli věšet hlavu, protože koupit oblečení značky Tom Joule lze snadno online na internetu. Výhodou je, že vám přijde až domů pod nos.

Obléci si ho potom můžete naprosto kamkoliv a kdykoliv na to budete mít chuť. Oblečení Tom Joule je kvalitní a rozzáří vám den kdykoliv to budete potřebovat a je jedno jestli je to kvůli stresu z testu ve škole, ošklivému počasí, poradě nebo nervozitě z rande. Barevné šaty, veselé holinky nebo výrazná trička se postarají o vaši dobrou náladu.

Tom Joule je jako dárek k čemukoliv sázka na jistotu

Další informace o značce

Oficiální stránka Tom Joule: https://www.joules.com/

Další informace o značce:

Zajímavé články