Móda

Surfařská legenda Rip Curl

Každý, pro koho divoké vlny neznamenají jenom animovaný film s tučňáky v hlavní roli, zná určitě značku Rip Curl, která cílí na komunitu surfařů. Pochází od našich protinožců, konkrétně z Austrálie, kde působí už velmi dlouhou dobu. Sortiment značky Rip Curl představuje kvalitní a dostupné sportovní oblečení a vybavení, které budete potřebovat nejenom na surfování, ale i na jiné sporty, jako je plavání, běh nebo cyklistika. Samozřejmě lze ale modely nosit i každodenně, nejedná se o jednostranně zaměřené oblečení. Je ale funkční a praktické, proto je jeho charakteristickým znakem univerzálnost.i

Značka Rip Curl patří mezi tzv. velkou trojku, což jsou největší společnosti, věnující se surfařskému odvětví z hlediska módy a kromě Rip Curl tam patří také Quiksilver a Billabong. Ačkoliv ale Rip Curl patří mezi top značky, stále je se jedná o soukromou firmu, jejíž osud má v ruce jediný vlastník. Proto jsou všechna trička, mikiny, čepice, šaty, bundy i kalhoty tak osobité a stylové.

Historie značky Rip Curl

Australská společnost Rip Curl byla založena v roce 1969 Dougem Warbrickem a Brianem Singerem ve městě Torquay ve Viktorii. Původně se firma soustředila jenom na výrobu kvalitních surfařských prken, odkud také převzala svůj název. Rip Curl bylo totiž napsáno na jednom ze surfařských prken, jež spoluzakladatel Warbrick koupil v roce 1968. Název ale jinak v podstatě nic neznamená.

Společnost se na trhu velmi rychle uchytila a už v roce 1970 se její sortiment rozšířil o neopreny, které byly z technického hlediska vhodné především na surfování. Ve stejném roce se také oddělil od této společnosti jeden zaměstnanec a rozhodl se založit svou vlastní firmu – jednalo se o Alana Greena, spoluzakladatele značky Quiksilver, který vyvinul první boardshorts v továrně Rip Curl. Ačkoliv společnost Rip Curl patří mezi špičku surfařského vybavení, jeho zakladatelé se rozhodli značku v roce 2012 prodat. Od tohoto plánu ale bylo o rok později upuštěno a v prosinci se výkonným ředitelem stal inspirativní Michael Daly.

Charakteristika oblečení

Se štítkem Rip Curl vám doma ve skříni může viset mikina, tričko, šaty, cardigan, batoh, svetr, bunda, kalhoty, top nebo třeba plavky. Obecně je oblečení sportovního charakteru s ležérním podtónem, tudíž se hodí pro každodenní nošení. Cílem společnosti Rip Curl je vytvořit takové modely, které spojí městský pohodový životní styl s aktivním pohybem a funkční stránkou oblečení. V každém výrobku se tak odráží nespoutanost a originální styl, který se se značkou Rip Curl neodmyslitelně pojí.

Oblečení v ničem přímo nekřičí do světa, není extravagantní, ale přesto dokáže na první pohled zaujmout. Dokáže upoutat vaši pozornost jednak výběrem barev jednak zajímavostí střihu. Stylem se hodí pro všechny věkové kategorie. Oblečení Rip Curl si na nic nehraje a svého nositele dokáže uspokojit pohodlným střihem, který se neokouká ani neonosí. Kromě toho společnost každý rok inovuje své oblečení tak, aby plně vyhovovalo potřebám jejich nositelů a to, že se to značce Rip Curl daří, je zřejmé z toho, že vyhrála ceny Wetsuit of the Year v roce 2011, 2012 i 2013. V roce 2013 a 2014 to potom byla cena Women´s Campaign of the Year a v roce 2015 Women´s Marketing Campaign of the Year.

Značka Rip Curl v České republice a kam v ní vyrazit

Až z daleké Austrálie se k nám dostala značka Rip Curl, jejíž kamenné obchody najdete v Brně, Olomouci, Praze, Zlíně a Znojmě. Kromě toho lze ale samozřejmě dohledat vybrané kousky na internetu a objednat si je online kliknutím myši. A kam potom v oblečení od Rip Curl vyrazit? V plavkách můžete dělat parádu kdekoliv u vody, šaty a trička potom uživíte kdykoliv během roku, stejně jako kalhoty nebo mikiny. S Rip Curl budete vítáni na každé neformální akci.

Když je surfování všechno

Další informace o značce

Oficiální stránka Rip Curl: http://www.ripcurl.com/landing/

Další informace o značce:

Zajímavé články