Móda

GANT = synonymum pro perfektní košile

Dámská i pánská kvalitní elegantní móda se sídlem v Evropě? Tak to je řeč o mezinárodní značce GANT, která je sice původem ze druhé strany Atlantského oceánu, ale nyní se její sídlo nachází ve Skandinávii. Sehnat dokonale padnoucí košili, která by nikde nevisela, nedělala boule nebo nebyla průsvitná jako noční košile, jednoduše nebyla žádným způsobem ošizená, je na dnešním trhu problém. Pokud ale o takové zboží doopravdy stojíte, zárukou kvality vám bude společnost GANT, která se už dlouhou řádku let věnuje vytváření kvalitních a luxusních košil a dalšího stylového sortimentu jako jsou trička, polo trička, kalhoty, kabáty, šaty či bundy nebo boty.

Původně si firma zakládala na ručně šitých košilích, které byly nejlepší a nejkvalitnější. I když tyto časy jsou pryč, výrobky jsou přesto jedny z top na trhu a rozhodně se nemusíte bát do nich investovat. GANT je luxusní móda, proto zboží u nich sice nekoupíte za hubičku, ale za to vám bude velmi dlouho sloužit. Kromě toho, právě díky GANTu je na trhu límeček s knoflíky navrchu, jimiž lze límeček přichytit ke košili – tzv. button-down shirt. GANT je přivedl na masový trh.

Historie značky GANT

Společnost GANT byla vytvořena v roce 1949 v New Havenu v americkém Connecticutu. Založil ji muž jménem Bernard Gantmacher, který přijel do Ameriky v roce 1914 jako ukrajinský imigrant. Jako nezaměstnaný si tu práci našel v továrně na košilové límce, ačkoliv se jednalo o studovaného lékárníka. Historie společnosti GANT se začala psát už krátce po první světové válce, kdy po návratu z vojny vytvořil Gantmacher se svým partnerem Morrisem Shapirem společnost Par-Ex Shirt Company, která dodávala trička značkám, jako je Manhattan, Brook Brothers či J. Press.

V roce 1927 firma přesídlila do New Havenu, kde později vznikla značka GANT. Ta nejdříve dodávala košile pouze v malém měřítku a populární byla především mezi mužskými americkými studenty v časných 60. letech. Na mezinárodní trh se GANT probojovala až v roce 1980, už v roce 1995 se ale jednalo o krachující společnost, kterou odkoupil Phillips-Van Heusen, který ji přesunul z USA do Stockholmu, kde sídlí dodnes. Společnost GANT se díky svému smyslu pro detail a kvalitní výrobky usídlila ve světě a dnes ji najdete v 70 zemích po celém světě, kde můžete nakoupit v celkem 583 originálních obchodech.

Charakteristika oblečení

Oblečení od značky GANT se dělí na tři kolekce. První je kolekce nazvaná jednoduše GANT. Ta je cílená na ležérní, funkční americké kousky, které symbolizují tradiční sportovní dědictví s klasickými barvami a náležitostmi, které dovolují aktivní a rekreační životní styl. Druhou kolekcí je GANT Rugger, která je určena pro jedince, jež oceňují jednoduché, chladné a sebevědomé odívání, jež odráží autoritu a pevnou ruku. Třetí kolekcí, kterou u GANTu najdete, je GANT Diamond G, která se zaměřuje na moderní, cestovní, praktické a pohodlné modely, s ohledem na detaily.

Jednoduše lze říci, že všechno oblečení od značky GANT, jako jsou košile, trička, kabáty, kalhoty, šaty, bundy, kabáty či saka, jsou elegantní a stylové. Všechny střihy jsou jasné, přesné a pravidelné, barvy potom prosté a v jednom odstínu. Každý kdo vyžaduje moderní chladnost a chce, aby z něho čišela autorita, by měl mít ve svém šatníku modely od společnosti GANT, která se soustředí přesně na takové modely.

Značka GANT v České republice a kam v ní vyrazit

GANT má své luxusní prodejny i u nás. Vyrazit za nimi musíte do velkých měst jako je například Brno, Praha, Olomouc, Ostrava, Liberec, Pardubice, Znojmo, Ústí nad Labem, Plzeň, Hradec Králové nebo Zlín. Síť prodejen GANT je tedy poměrně pestrá, ale kdyby to snad bylo málo, vždycky je možnost si oblečení objednat online v některém eshopu.

Vyrazit v něm potom můžete na formální události, jako jsou promoce, do práce, kde je vyžadován dress code, na pracovní schůzky, na společenská setkání či kulturní akce.

GANT klade důraz na detaily

Další informace o značce

Oficiální stránka GANT: http://www.gant.com/

Další informace o značce:

Zajímavé články